Description
LEARN MORE:
Garden light round bulkhead – TYPE: ART BR434. Instructions for use and installation
Nautical decorating ideas for your home
155,00 $
in Stock
Free Shipping to the USA
Delivery: Usually within 2–10 business days.
No Hidden Costs: We ship via DDP (Delivered Duty Paid). All taxes and duties are included in the price—what you see is what you pay.
LEARN MORE:
Garden light round bulkhead – TYPE: ART BR434. Instructions for use and installation
| Weight | 3,00 kg |
|---|---|
| Height | |
| Width | |
| Depth | 6 cm (2.36 inches) |
| Net Weight | 0.650 kg (1.43 lb) |
| Material | Brass, Glass |
| Glass | Clear ribbed glass |
| Finish | Brass Finish |
| Protection class | |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included | Νο |
| Bulb (Watt & type) | 1X6W G9 |
| Number of Lights | 1 |
| Types of Lighting Fixtures | Bulkhead lights, Ceiling lights, Path lights, Step lights, Wall sconces |
| With Socket | Νο |
| With Switch | Νο |
| Certification | Conformite Europeenne CE |
| Country of Manufacture | Greece (Hellas) |





